Jak proběhlo velké odhalení Prvoka?

20. 8. 2020 Tereza Krejčí

V úterý 18. srpna 2020 se uskutečnila unikátní akce Ostrov: Prvok, na které jsme představili první český 3D tištěný plovoucí dům na světě.

Ze Střeleckého ostrova se tak na jeden den stal ostrov obývaný Prvokem, odborníky na 3D tisk, kapelami, stánky s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé. A byla to neuvěřitelná jízda!

Během jednoho dne si náš dům prohlédly stovky návštěvníků. První 3D tištěný dům v České republice je totiž zajímavý zvenku i zevnitř. Prvok se kromě vytištěných betonových stěn pyšní i unikátním interiérem. Moderní nábytek na míru z kvalitních materiálů, chytré technologie, skvělé využití prostoru a inspirace organickým světem spoluvytváří udržitelné a zároveň esteticky příjemné bydlení.

Návštěvníky nejvíce zaujalo, jak efektivně Prvok nakládá s vodou. Jeho recirkulační sprcha dokáže uspořit až 80 % vody a dešťovou vodu využívá nejen na zalévání rostlin na své zelené střeše, ale také si ji ukládá do nádrží umístěných pod pontonem. V interiéru obdivovali také police vyrobené z 6 tisíc let starého dřeva i nádherné doplňky od českých sklářů.

Pro nejmenší účastníky jsme připravili program, kde si děti skládaly vlastního Prvoka, který je dostupný v nejnovější verzi časopisu ABC, malovaly na kameny a plnily jednoduché úkoly. K tomu všemu jim hrála kapela Kašpárek v rohlíku. Zasoutěžit si mohli i rodiče. Hlavní výhrou byl víkendový pronájem luxusního vozu. Pestrý hudební program doplňovala svými rozhovory moderátorka Michaela Maurerová, kterou v jejím nadšení nezastavil ani prudký déšť.

Dům je nyní ukotven v Safari Resortu, Hluboká u Borovan.