Dokumenty, články, loga

Materiály pro média
na jednom místě

Češi a kempování: Glamping na vzestupu

Tisková zpráva 18. 5. 2024

V České republice roste první stavba z podhoubí

Tisková zpráva 24. 4. 2024

Češi netuší, že houby nepatří jen na talíř

Tisková zpráva 29. 6. 2023

Napsali o nás

Mladí experti vyvinuli materiál budoucnosti.

S nápadem využít mycelium přišla letos v březnu skupina mladých odborníků a testy prokazují, že jejich mykokompozit má obrovský potenciál. Dá se využít nejen ve stavebnictví.

Houby jako zázračné organismy.

Neuvěříte, co vše z nich Češi už dokážou vyrobit. Ve firmě Mykilio se zaměřují na využití podhoubí v interiérovém designu.

Podhoubí jako stavební materiál budoucnosti? Vědci mění sci-fi v realitu

Využití hub, respektive podhoubí, v oblasti stavitelství, architektury a designu už zkoumají světové vědecké týmy. Nyní se k nim přidává spolek MYMO s projektem Samorost.

Houby mohou nahradit polystyren nebo dřevotřísku.

Většina z nás po úspěšném sběru hub řeší pouze to, které usušit nebo naložit. Zkrátka je vidí pouze na talíři. Věděli jste, že je možné vyrobit z nich polici nebo komodu?

Revoluce ve stavebnictví. Polystyrén nahradí ekologičtější podhoubí.

Stavebnictví už zřejmě brzy čeká revoluce. Nový stavební materiál mycelium by totiž mohl nahradit těžko rozložitelný polystyrén. Výhodou materiálu vzniklého ze vzájemně propletených vláken, je pevnost, lehkost, téměř nehoří a navíc vyroste sám.

Češi učí houby, aby se krmily sádrokartonem.

Tvoří tajemný svět v podzemí, brzy by houby mohly vytvářet i ten nad zemí. A to jako stavební materiál. Podle českých inovátorů mají skvělé vlastnosti.

Nový projekt Samorost chce sci-fi proměnit v realitu.

Projekt Samorost zajišťuje místo u stolu mezi špičkovými vědci. Z podhoubí dnes umíme vyrobit třeba květináče, akustické panely nebo různé obaly. Mycelium ale nabízí daleko větší možnosti.

Děláme věci jinak

Začalo to snahou odlišit se od ostatních stavebních spořitelen. Dnes je Buřinka akcelerátorem inovací ve stavebnictví a za své počiny v oblasti externí komunikace sbírá jednu cenu za druhou, včetně těch světových.

Tomáše Zonygu nadchla technologie 3D tisku, kterou vzniklo naše parkourové hřiště.

V rámci podcastu Host Reportéra se Tomáš Zonyga, jeden z nejznámějších českých parkouristů a vedoucí instruktor v parkourové škole IM Academy, rozpovídal o své vášni k tomuto sportu ale i dalším tématům, mimo jiné 3D tisku.

Na pražském Jižním Městě vzniklo unikátní 3D tištěné parkourové hřiště .

Na pražském Jižním Městě u Modré školy ve čtvrtek slavnostně otevřeli první trojrozměrně tištěné parkourové hřiště v ČR. Prostor určený především mladým lidem je zajímavý i z architektonického hlediska. Ukazuje totiž univerzální možnosti využití 3D tisku, který se zdaleka nemusí omezovat jen na tvorbu domů.

Pražské Háje mají parkourové hřiště vyrobené 3D tiskárnou. Jde o světový unikát.

První parkourové hřiště na světě, které je vyrobené speciální metodou pomocí 3D tisku, vyrostlo v areálu volnočasových aktivit v pražských Hájích. Na výrobu jednotlivých částí autoři použili také stavební recyklát, například suť ze zbouraných domů.

Na pražském Jižním Městě je parkourový park vyrobený 3D tiskem.

Ve volnočasovém areálu vedle základní a střední školy Kupeckého v pražských Hájích ode dneška funguje hřiště na parkour vytvořené s pomocí technologie 3D tisku.

V Česku se tiskne první 3D dům. Věřím, že tohle je budoucnost, tvrdí jeho autor.

První vytištěný dům v Česku bude představen letos v létě a ti, kdo na něm pracují, si od něj neslibují nic menšího než revoluci. Tisk domů je podle nich cestou 21. století a zcela změní způsob, jak Češi přistupují k bydlení. Nejenže prý budou tištěné domy rychleji postavené, mají být také až o polovinu levnější, z větší části recyklovatelné a design každého z nich bude odrážet osobnost majitele.

V Praze vzniká Prvok. První český dům vytištěný na 3D tiskárně.

Na pražském Jižním Městě u Modré školy ve čtvrtek slavnostně otevřeli první trojrozměrně tištěné parkourové hřiště v ČR. Prostor určený především mladým lidem je zajímavý i z architektonického hlediska. Ukazuje totiž univerzální možnosti využití 3D tisku, který se zdaleka nemusí omezovat jen na tvorbu domů.

Do pěti let by se domy mohly začít tisknout, v Praze zakotvil první prototyp.

U Střeleckého ostrova v centru Prahy bude do konce srpna k vidění atypický oválný hausbót. Betonová stavba na pontonu je prvním domem v Česku, který vznikl v továrně pomocí 3D tisku. Jeho autoři doufají, že stavební firmy začnou brát tuto technologii vážně. Zatím ji však brzdí vysoké ceny.

Časté dotazy

Na co se nás ptáte nejčastěji?

Lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum

Do you support the theme?

Yes, of course! We have a customer forum where you will find a question and an answer to everything. We also have a huge community that likes to exchange ideas with each other. We also offer customer support in German and English.

How long will I get theme updates?

After your purchase of Brooklyn you will get lifetime updates. Since release we published over 100 updates and added countless new features with over 49+ new demo websites.

Are all demo websites included in my purchase?

Yes, and much more. Not only the demo websites you see here, but also all demo websites we will publish in the future. As well as all future layouts, elements, improvements, website templates and much more.

Are all upcoming updates free of charge?

Yes, all improvements for Brooklyn are and will remain free of charge including new demo websites.

Is Slider Revolution integrated and will I be able to use it for free?

Yes, the Revolution Slider is included free of charge in the standard version!