19. 11. 2020

Česká kampaň s Prvokem obletěla svět

Sektory stavebnictví a bydlení jsou zatíženy nemalými problémy, které jsou nově umocněny pandemií. I proto se Buřinka experiment rozhodla uspíšit a ukázat, že 3D tisk může pružně reagovat na aktuální překážky ve stavebnictví a přivést do oboru nutné inovace. Prototyp 3D tištěného domu z betonu vznikl, i přes veškerá omezení způsobené covid-19, za půl roku. „Jsme hrdí na to, že jsme stavbu Prvoka mohli umožnit a tím otevřít cestu k dostupnějšímu i rychlejšímu bydlení. Tak skvělou odezvu na Prvoka, jak u nás tak v zahraničí, jsme nečekali,“ říká Monika Kopřivová ze Stavební spořitelny České spořitelny, Buřinky.

„Kampaň představující Prvoka byla velkou výzvou, pravidla komunikace se letos měnila rychlostí blesku. Vždy jsme potřebovali plán D,“ uvádí Tereza Syslová, account director z AMI Communications, a dodává: „Kampaň jsme stavěli zejména na autenticitě a zprostředkování zážitků s 3D tiskem, což bylo v některých měsících možné pouze online. Odhalovali jsme médiím a veřejnosti proces tisku v každé jeho fázi. Včetně problémů, které jsou s technologií zatím spojené. Dosahovali jsme toho eventy v ‚laboratoři‘, spoluprací s nezávislými odborníky, několika vlnami mediální komunikace včetně streamovaných tiskových konferencí, a produkcí videí.“

„S každou novou technologií přichází změna, které se lidé instinktivně brání. Lidé se například obávali, že 3D tiskem tištěné domy vezmou práci standardním stavebním profesím. Našim úkolem bylo v online komunikaci intenzivně vzdělávat a vysvětlovat vizi tvůrců a současně komunikovat Buřinku jako generálního partnera projektu. Živou diskuzi kolem Prvoka jsme motivovali skrz unikátní obsah, interaktivitu, soutěže a postupné odhalování výhod technologie. Moderovaná diskuze nám pomáhala zvýšit celkový zásah kampaně,“ říká Peter Podolinský z dotcom.cz.

Český Prvok v 500 výstupech, v 55 zemích na všech světadílech

Prvok na konci října opustil Střelecký ostrov, kde se zabydlel na dva a půl měsíce. I díky jeho umístění na pontonu na Vltavě v centru Prahy projekt bez reklamní podpory zaznamenalo 40 % Čechů. Plovoucí dům z 3D tiskárny nastartoval bouřlivou diskuzi se 100 tisíci komentáři a reakcí v online prostředí. „Z naší analýzy proveditelnosti vyplývají další výzvy, které před námi stojí, aby se 3D tisk betonem stal běžnou součástí bydlení. Prvok nebyl planým výkřikem, Buřinka chce být akcelerátorem v této oblasti i nadále,“ uzavírá Monika Kopřivová.

Kontakt pro média

Monika Kopřivová

specialistka komunikace SSČS

Mobil: +420 724 087 666

E-mail: monika.koprivova@burinka.cz

Tereza Syslová

account director AMI Communications

Mobil: +420 778 542 468

E-mail: tereza.syslova@amic.cz