Dokument o 3D tisku

Prvok vznikl z nadšení nad novou technologií

A z touhy vytvořit milník v dlouho nemodernizovaném odvětví – stavebnictví. Film, který jsme během toho natočili, tuhle klikatou cestu mapuje. Dokument nás provede vznikem prvního českého 3D tištěného domu od úplného začátku. Během plánování a samotného tisku domu jsme sice zažili spoustu krásných momentů, ale ne vždy byla realizace zalitá sluncem.

Trailer – Dokument o Prvokovi

Na co se můžete těšit:

Věděli jste, že při ostrém tisku, kdy se na tuto slávu přijelo podívat přes 50 zaměstnanců Buřinky, partneři a lidé z ministerstva, část Prvoka spadla? Okolní podmínky nám prostě nehrály do karet. Bojovali jsme s vlhkostí, která ovlivňovala vlastnosti směsi, ze které se Prvok tiskl. Zajímají vás kromě nezdarů i další detaily? Jak se Prvok dostal z Českých Budějovic do Prahy? A jak vlastně probíhala následná kompletace a vybavování domu? To a mnohem více je k vidění v našem dokumentu.

00

natočeného materiálu

0

s osobnostmi zapojenými do projektu

000

ve střižně

00

dokumentu

Premiéra proběhla v rámci brněnského filmového festivalu EKOFILM. Návštěvníci jej mohli shlédnout 21. 10. na noční předpremiéře a 23. 10 na oficiální premiéře, po které následovala beseda s tvůrci projektu.

Naším dalším cílem je dostat dokument do kin tak, aby ho mohla shlédnout široká veřejnost po celé ČR. Pokud film v kinech nestihnete, nezoufejte, časem bude vysílán i v televizi.

Osobnosti inovací

Buřinka

Během tisku Prvoka jsme zažili samozřejmě i pár těžkých chvil, kdy vše nešlo tak, jak jsme si naplánovali. Přesně tuto realitu a samotnou realizaci projektu chceme veřejnosti ukázat. Zároveň bychom rádi projekt představili a přiblížili i těm, kteří neměli možnost Prvoka vidět na vlastní oči.

AMI Communications

Našim cílem bylo v dokumentu zmapovat tvorbu Prvoka od samotných začátků, až po jeho finální dokončení a představení. Ukazujeme realitu, a to i ve chvílích, kdy vše nešlo podle plánu a hroutily se nám například i první vrstvy domu. Jednalo se o experiment, který přečkal očekávání nás všech. Díky projektu a dokumentu jsme rozhýbali diskuzi o stavbách pomocí 3D tisku a to je přesně to, o co jsme usilovali. Velké poděkování patří Buřince, díky které se mohl projekt realizovat a následně i tento dokument, do kterého Stavební spořitelna České spořitelny vstoupila v roli producenta.