Dokument o 3D tisku

Prvok vznikl z nadšení nad novou technologií.

A z touhy vytvořit milník v dlouho nemodernizovaném odvětví – stavebnictví. Film, který jsme během toho natočili, tuhle klikatou cestu mapuje. Dokument nás provede vznikem prvního českého 3D tištěného domu od úplného začátku. Během plánování a samotného tisku domu jsme sice zažili spoustu krásných momentů, ale ne vždy byla realizace zalitá sluncem.

Trailer – Dokument o Prvokovi

00

natočeného materiálu

0

s osobnostmi zapojenými do projektu

000

ve střižně

00

dokumentu

Dokument o 3D tisku Prvoka bude mít premiéru v říjnu. Premiérová projekce proběhne v rámci filmového festivalu EKOFILM v Brně a následně se bude dokument promítat i v pražských kinech. O dalších detailech budeme včas informovat. Pokud film v kinech nestihnete, nezoufejte, časem ho umístíme také na náš YouTube, aby si ho mohl pustit kdokoliv, kdykoliv.

Osobnosti inovací

Buřinka

Během tisku Prvoka jsme zažili samozřejmě i pár těžkých chvil, kdy vše nešlo tak, jak jsme si naplánovali. Přesně tuto realitu a samotnou realizaci projektu chceme veřejnosti ukázat. Zároveň bychom rádi projekt představili a přiblížili i těm, kteří neměli možnost Prvoka vidět na vlastní oči.

AMI Communications

Našim cílem bylo v dokumentu zmapovat tvorbu Prvoka od samotných začátků, až po jeho finální dokončení a představení. Ukazujeme realitu, a to i ve chvílích, kdy vše nešlo podle plánu a hroutily se nám například i první vrstvy domu. Jednalo se o experiment, který přečkal očekávání nás všech. Díky projektu a dokumentu jsme rozhýbali diskuzi o stavbách pomocí 3D tisku a to je přesně to, o co jsme usilovali. Velké poděkování patří Buřince, díky které se mohl projekt realizovat a následně i tento dokument, do kterého Stavební spořitelna České spořitelny vstoupila v roli producenta.