Prvok od Buřinky

Vize a realizované projekty Buřinky na jednom místě

Měníme svět stavebnictví a bydlení. Nebojíme se podpořit cesty, kterými se u nás ještě nikdo nevydal. Projekty, které posunou svět stavebnictví i bydlení do nových, potřebných rozměrů.

Příběh Prvoka

Celoročně obyvatelný dům ze speciální směsi betonu vyrostl za pouhých 48 hodin.

Vytisklo ho robotické rameno, jímž protéká speciální materiál přímo na místo určení. Robot tiskne rychlostí 15 centimetrů za sekundu, což jsou 2 % možného výkonu. Sám robot je přitom českou novinkou z dílny Trpákovy iniciativy Scoolpt. Dům je nabitý technologiemi, díky kterým je částečně soběstačný a vhodný do přírody, města i na vodu.
Cílem projektu bylo taktéž upozornit na výhody využívání recyklované směsi ve stavebnictví. Výhledově se pracuje například na uplatnění recyklovaného PET vlákna. V současné chvíli je možné recyklovat dům jako běžnou betonovou stavbu – tedy získávat základní kamenivo jako plnivo do jiných, například dopravních nebo průmyslových staveb.

Experimentální tištěný dům Prvok má ambici změnit směr vývoje stavebnictví. I proto je Buřinka zakládajícím členem Asociace Inovačních Technologií a 3D tisku ve Stavebnictví, která se zabývá výzkumnou a vývojovou činností pro aditivní výrobu a 3D tisk ve stavebnictví.

Pronájem Prvoka

Zajímalo by vás, jak se v takovém 3D tištěném domě žije? Tak to vás určitě potěšíme. Prvok je nyní umístěn na okraji rybníka v Safari Resortu, Hluboká u Borovan, kde si ho můžete kdykoliv pronajmout.
Originální ubytování nabízí atraktivní výhled na bizony, americké jeleny i Novohradské hory. To vše v souladu s mottem resortu “ZAŽIJTE ŽIVOT ZVÍŘAT!”

Rozměry Prvoka

13,35 m × 3,5 m × 3,1 m

Dokument o Prvokovi

Možná ještě nevíte, že jsme celý experiment prvního 3D tištěného domu od samotného počátku dokumentovali. Podařilo se nám zachytit nejen ty krásné momenty prvních pokusných tisků, ale především všechny neúspěchy a strasti, kterým jsme museli s celým týmem čelit.

00

Čistá doba tisku

00

Rychlost tisku

00

Váha

00

Obytná plocha

000

Výdrž

Prvok svou unikátností zaujal doslova celý svět a vyšly o nás články na všech kontinentech. Zároveň jsme spolu s agenturou AMI Communications oslavili velký úspěch, když jsme získali prestižní zlaté ocenění European Excellence Awards (EEA) za projekt Prvok od Buřinky. Komunikační kampaň spojená s tiskem našeho Prvoka přesvědčila porotu svou odvahou a inovativním přístupem. První cenu Buřinka získala za tuto kampaň v regionu střední Evropy a dostala se také mezi evropskou nejlepší pětici projektů v oblasti financí.

Osobnosti projektu

Buřinka
Monika Kopřivová

Projekt Prvok byl pro mě obrovskou jízdou, kde bylo třeba překonat spoustu drobných i větších problémů. Bylo úžasné pracovat na něčem, co na sebe nabaluje nadšence ochotné věnovat svůj čas i um takovému experimentu.

AMI Communications
Tereza Syslová

S každou novou technologií přichází změna, které se lidé instinktivně brání. Lidé se například obávali, že 3D tiskem tištěné domy vezmou práci standardním stavebním profesím. Kampaň jsme stavěli zejména na autenticitě a zprostředkování zážitků s 3D tiskem. Odhalovali jsme médiím a veřejnosti proces tisku v každé jeho fázi. Dosahovali jsme toho spoluprací s nezávislými odborníky, několika vlnami mediální komunikace, včetně streamovaných tiskových konferencí, a produkcí videí.

Scoolpt
Michal Trpák

Cílem naší hry s robotem je revoluce nebo evoluce stavebnictví, ale i vizuálního vnímání architektury. Rád bych tvořil organické obytné sochy, které jsou originály svou formou a způsobem výroby, s kontextem k místu a přírodě.

osobnosti

Ocenění Prvoka

European Excellence Awards (EEA)

Zlaté ocenění European Excellence Awards (EEA) za komunikační kampaň k projektu Prvok od Buřinky v regionu střední Evropy.

SABRE Awards

První místo v soutěži SABRE Awards (Superior Achievement in Branding, Reputation & Engagement) za nejlepší komunikační kampaň ve střední a východní Evropě.

Lemur 2021

Celkem 5 ocenění v soutěži LEMUR – APRA (Asociace PR agentur)

  • 1. místo v kategorii Firemní (korporátní) komunikace
  • 1. místo v kategorii Media relations
  • 2. místo v kategorii Business to Consumer (B2C)
  • 2. místo v kategorii Integrovaná komunikace
  • 2. místo v oborové kategorii Finanční trh a finanční služby

Zlatý středník 20/21

  • 1. místo v kategorii PR event
  • 2. místo v kategorii Integrovaná kampaň

oceneni